پیوندها

سایت رهبری
پایگاه اطلاع رسانی دولت

صنایع کوچک

خصوصی سازی• مشاورین ما :

 

در امور اداری، صنعتی، عمرانی

 

09123138853

09357735250

 

شهرک صنعتی اشتهارد

شهرک صنعتی امید البرز
( اشتهارد 2 )

شهرک صنعتی کوثر

 

شهرک صنعتی اشتهارد

ایمنی مقدم بر همه چیز است .
 
شایدبتوان گفت که دراین شهرک مردان خستگی نابذیری هستند که وجه همت خویش راایمنی واحدهای صنعتی وجلوگیری ازخسارات جانی ومالی قرارداده اند،وقتی که برای مصاحبه بااین عزیزان رفتیم وباچهره متبسم وروحیه بالای آنها روبروشدیم
مانیزدارای انگیزه ای دوچندان برای انجام وظایفمان شدیم.
واحد آتش نشانی شهرک اشتهارد در ابتدا امر فعالیتهای خود را حول محوریت آموزش و ارتقاء سطح علمی و عملی پرسنل خود قرار داده که این آموزشها هم به طور رسمی و باطنی دوره مربوطه و اخذ گواهینامه انجام      می شود و هم به طور خود جوش از طریق تبادلات تجربیات افراد ماهر تر در عملیاتهای مختلف اطفاء حریقی که انجام داده اند .
هم اکنون تیم آتش نشانی شهرک آمادگی اطفاء انواع حریق واحدهای صنعتی را دارد همچنین آموزش دوره های مدرن تر اطفاء حریق برای کارکنان این واحد پیش بینی شده است آتش نشانی شهرک در سال جدید اقدام به برگزاری مسابقات ورزشی عملیاتی جهت بالا بردن سطح دانش عملی پرسنل نموده است .
ضمنا" برای بالا بردن ضریب موفقیت در اطفاء حریقها با آتش نشانی شهر اشتهارد نیز هماهنگیهای لازم جهت انجام عملیاتهای مشترک انجام گرفته است .
به لحاظ اهمیت اطفاء حریق هیئت امناء شهرک نیز برای تجهیز ایستگاه آتش نشانی شماره 2 فعالیتها و پیگیریهای مجدانه ای انجام گرفته است که نتایح این زحمات را شاهد هستیم . صاحبان محترم صنایع نیز         می توانند برای بالابردن سطح ایمنی واحدصنعتی خودازطریق کارشناسان آتش نشانی شهرک دوره های مقدماتی تاحرفه ای آموزش ایمنی واطفاءحریق رابرای پرسنل اجرانمایند.

آمار سوانح و حادثه در نیمه اول سال 1388 :
آتش سوزی   37 مورد
مجروح    20 مورد
تصادف    7 مورد
کشته    20 نفر
تجهیزات و ملزومات :
کامیون بنز تک چرخ آتش نشانی   2 دستگاه
کامیونت آتش نشانی    1 دستگاه
تانکر آب 9000 لیتری    1 دستگاه
چادر صحرایی     50 تخته
پتو      500 تخته
امکانات فضایی ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی اشتهارد :
ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی اشتهارد واقع در میدان ابوریحان – ابن سینا غربی می باشد که دارای حدود 400 متر مربع زیر بنا بوده که شامل می شود بر پارکینگ خودروهای سبک و سنگین آتش نشانی – آسایشگاه – دفتر رئیس و مراجع کنندگان – سرویس بهداشتی – آشپزخانه و کمد خانه
چگونگی آمادگی روزانه پرسنل آتش نشانی شهرک صنعتی اشتهارد :
حسن خیر خواهی و نیکی به دیگران باعث شده است که عده ای از جان خود بگذرند و در تلاش برای امداد و کمک رسانی باشند بدون اینکه در ازای این خدمت چشم داشتی داشته باشند و توفیق خدمت را بزرگترین پاداش می دانند و به یک قدر شناسی ساده قناعت می کنند .پرسنل آتش نشانی شهرک صنعتی اشتهارد این همه مهربانی را پاس می دارند و از خداوند متعال توفیق خدمتگزاری به نحو احسن به اهالی شهرک ضنعتی و هم میهنان عزیز را خواهانند .
حرفه آتش نشانی از جمله شغلهای پر مخاطره ای می باشد که همواره آتش نشانان را در حریقها و حوادث مختلف تهدید می کند و گاها" با سوختگی ، شکستگی ها و نقص عضو مواجه خواهد کرد از این رو نظم و انضباط با آمادگی جسمانی ، تمرین های عملیاتی ، بهره برداری از دانش روز و ... در دستور کار و برنامه کاری روزانه آتش نشانان شهرک صنعتی گنجانده شده است .
ساعت تعویض شیفت پرسنل آتش نشانی ساعت 8 می باشد و پس از تحویل شیفت و چک نمودن تمامی خودروها و تجهیزات آتش نشانی آماده به کار می شوند و در طول 24 ساعت کاری همواره در هر زمان از شب یا روز مکلف به خدمت رسانی می باشند .
در طول روز نیز برنامه های خاصی جهت پرسنل آتش نشانی در نظر گرفته شده است که در ساعات مقرر و تعیین شده بصورت مدون انجام می گیرد که بصورت خلاصه وار به پاره ای از آن اشاره می شود . برگزاری کلاسهای آموزش در خصوص تجهیزات آتش نشانی و همچنین تمرین و مانورهای عملیاتی بازدید از کارخانجات سطح شهرک جهت جمع آوری اطلاعات تمامی کارخانجات و شناسایی کارخانه های پر خطر و دادن نکات ایمنی لازم به آنها که این امر موجب می شود پرسنل آتش نشانی با کارخانجات سطح شهرک آشنایی لازم را پیدا کرده و در بروز حریقها با روش مناسبی با آنها مقابله کنند .
برگزاری کلاسهای تئوری و عملی اطفاء حریق جهت کارخانجات سطح شهرک با هماهنگی های از قبل تعیین شده بازدید از شیرهای آتش نشانی مستقر در خیابانهای سطح شهرک و انعکاس اطلاعات نقص شیرها به مسئولین ذیربط .
بازدید از کلیه راهها و خیابان های سطح شهرک و شناسایی خیابانها و کارخانجات تازه تأسیس .
پرسنل آتش نشانی از نظر آمادگی جسمانی همیشه می بایست در شرایط ایده آل باشند تا بتوانند در شرایط سخت و طاقت فرسا فعالیت نمایند از این رو ورزش گروهی و یا انفرادی از جمله برنامه هایی است که به آن توجه خاص می شود .


تعریف خاموش کننده :
خاموش کننده دستی به وسیله ای گفته می شود که برای مبارزه با آتش سوزی طراحی و ساخته شده است که با حداکثر 14 کیلو یا 14 لیتر ظرفیت مواد خاموش کن یک نفر به راحتی بتواند آن را حمل و از آن استفاده کند . انواع بزرگتر این وسایل بر روی چرخ – ارابه یا خودرو قرار می گیرد و یا به طور ثابت در اماکن نصب می شود .
اهمیت خاموش کننده ها :
خاموش کردن آتش سوزی در لحظات اولیه شروع آتش سوزی برای جلوگیری از صدمات جانی و مالی و اقتصادی اهمیت به سزایی دارد و با یک اقدام سریع در خاموش کردن نه تنها می توان از توسعه آتش سوزی جلوگیری به عمل آورد بلکه با خفه کردن آتش در نطفه ،خسارات ناشی از آن را به حداقل رسانید. از دهها سال قبل ساخت انواع خاموش کننده ها در سراسر جهان آغاز و طبعا" با پیشرفت علم و تکنولوژی تغییرات زیادی در آنها ایجاد شده است . تجربه ثابت کرده است که آشنایی با کاربرد خاموش کننده ها در خاموش کردن آتش سوزی بازدهی بارز و مطلوبی داشته است .


آتش نشانی شهرک صنعتی اشتهارد

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت، محفوظ می باشد . مشاوره تلفنی: 09123138853