پیوندها

سایت رهبری
پایگاه اطلاع رسانی دولت

صنایع کوچک

خصوصی سازی• مشاورین ما :

 

در امور اداری، صنعتی، عمرانی

 

09123138853

09357735250

 

شهرک صنعتی اشتهارد

شهرک صنعتی امید البرز
( اشتهارد 2 )

شهرک صنعتی کوثر

 

شهرک صنعتی اشتهارد

خدمات عمومی

زندگی روز مره صنعتی امروز شهروندان در بخشها مختلف روحی و روانی و سمعی و بصری به لحاظ خدمات دهی و سرویس کار از اهم وظایف مسئولین خدمات شهری به حساب می آید .
چرا روان و آسایش روحی انسان از دید مناظر طبیعی – درختکاری با فضاهای سبز و رنگارنگ شادابی و شادکامی خاصی را برای آمادگی هر چه بهتر کار و انرژی بازدهی نیروی کار بهتر و فعال تر خواهد بود .
در همین راستا اگر وظایف خدمات عمومی را در دو بخش ( فضای سبز – تنظیفات ) بررسی نمائیم خواهیم دید اهمیت کار و تلاش این انسانها برای دیگر شهروندان چقدر حائز اهمیت خواهد بود .
1 - فضای سبز :
فضای سبز آنچه از نامش پیداست روحیه سبز و آرامش خاطر و ایجاد انگیزه و شادی هر انسانی در این محیط و فضا خواهد بود . لذا مختصری از شرح وظایف شغلی و کاری پرسنل فضای سبز بشرح مندرج اعلام می گردد :
1 – فضای سبز شهرک صنعتی اشتهارد دارای حدود 155 هکتار فضای سبز می باشد که 37 هکتار آن در واحدهای فعال دارای پایان کار ایجاد و 118 هکتار آن در 38 کیلومتر بلوارهای اصلی شهرک ایجاد گردیده است که این مقدار حدود 14 % کل مساحت شهرک می باشد که طبق ضوابط زیست محیطی این مقدار باید به 25 % کل برسد تعداد درختچه ها و درختان غرس شده در شهرک تا پایان سال 87 در حدود 000/650 اصله می باشد .
در پایان سال 87 تعداد 17 بوستان در سطح شهرک توسط شرکت شهرکهای صنعتی تهران احداث که مساحت آن ها بالغ بر 31600 متر مربع می باشد .
شبکه آبیاری قطره ای اجرا شده در سطح شهرک 650 km می باشد که در رفوژهای وسط و حاشیه بلوارها اجرا گردیده است .
اخیرا" نیز در واحد تصفیه خانه شهرک تعداد 2800 نهال از انواع اقاقیا ، عرعر و زبان گنجشک غرس گردیده که علاوه بر تلطیف فضای اطراف منظره زیبایی را نیز ایجاد نموده است .
لازم به ذکر است وظیفه واحد فضای سبز نگهداری و مراقبت از فضای سبز احداث شده می باشد و کاشت نهال ها توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان تهران انجام می گردد . به طور کلی عملیات اجرایی فضای سبز به شرح ذیل انجام می شود  .
سمپاشی علیه آفات گیاهی 2 بار در سال انجام  می گردد .
عملیات روزانه آبیاری قطره ای .
عملیات روزانه آبیاری با تانکر در مسیرهایی که آبیاری قطره ای اجرا نشده است و یا به هر علتی اجرای آبیاری قطره ای ممکن نیست .
عملیات وجین و علف زنی در رفوژهای وسط و حاشیه بلوارها .
نخاله کشی و جمع آوری برگ ، خاشاک ، سنگ و تسطیح سطح باغچه های موجود در فضای سبز
انجام عملیات هرس سبز و خشک درخت و درختچه های موجود
چمن زنی در محل هایی که چمن کاری شده است
رفع نشتی و شکستگی ها و تعویض دریپرها و لوله و اتصالات آبیاری قطره ای
نگهداری و مراقبت ویژه از 17 بوستان ایجاد شده که به علت جدیده الاحداث بوستان و نیاز ویژه ای به مراقبت داشت تا نهال ها و درختچه ها و گلهای آن به محیط عادت نموده و دچار استرس نگردند
نظافت محوطه های فضای سبز بوستان ها ی شهرک
قیم بندی و کوددهی بوستان ها با کود آهن به صورت سرک
هرس پا جوش ها و تنه جوش های  ایجاد شده در درختان پهن برگ در سطح شهرک
هرس و فرم دهی درختان که اکثرا" به صورت جامی شکل هرس گردیده اند
عملیات شاخه خردکنی و انتقال شاخه های بریده شده به خارج از محوطه فضای سبز
انجام عملیات قطع بیش از 1700 نهال خشکیده سوزنی برگ کاج و سرو که در اثر سرمای سال 86 در فضای بلوارها باقی مانده بود

2 – تنظیفات :  
در دنیای پیشرفته امروزی تولیدات بشری که از منابع طبیعی برداشت و فراوری می گردند پس از طی مراحل چرخه تولید و مصرف مازاد آن از نوع مدیریت به زباله و ضایعات تبدیل می شوند که نحوه جمع آوری و مدیریت و نگهداری و حذف زائدات آن از نوع مدیریت پسماند می باشد که سیستم های مدرن مدیریتی امروز برای مواد زائد و زباله دارای درآمدهای سرشار مالی و انرژی خواهد بود و خوشبختانه علم مدیریت امروز آن را یکی از پایه ها و اساس کار برآورد هزینه - مدیریت منابع و غیره می خواند لذا در خصوص تنظیفات موارد ذیل قابل اعلام می باشد :
واحد تنظیفات شهرک دارای تعداد دو کامیون حمل زباله 2 راننده و 3 کارگر و 1 سرپرست می باشد عملیات روزانه واحد تنظیفات شامل جاروکشی معابر اصلی ، جمع آوری ضایعات و زباله های رها شده در خیابان ها و جمع آوری پسماندها واحدهای تولیدی و انتقال آنها به دپوی ضایعات واقع در ضلع شمالی شهرک می باشد ضمنا" فعلا"  3 نفر از نیروهای فضای سبز جهت انجام نظافت بلوک های شماره 5 ، 7و 15 مأمور شده اند که با پایان یافتن فصل آبیاری تعداد بیشتری بلوک تحویل امور فضای سبز جهت انجام تنظیفات خواهد شد .
در سال جاری نسبت به عقد قرار داد با سازمان بازیافت شهریار انجام و متعاقب آن نیز قرار دادی با پیمانکار حمل منعقد تا    زباله های موجود را جهت بازیافت به سازمان بازیافت شهریار انتقال دهد .
در حال حاضر نیز بررسی زمین مورد نیاز در یکی از پلاکهای منطقه اشتهارد می باشیم تا به عنوان دپوی پسماند شهرک به سازمان محیط زیست کرج اعلام گردد .
گزارش فاز 1 طرح جامع مدیریت پسماند شهرک نیز تهیه و توسط مشاور به سازمان محیط زیست ارائه گردیده است و لازم به ذکر است هیئت امناء شهرک صنعتی اشتهارد عضو اصلی کارگروه پسماند شهرستان کرج بوده و در تمامی جلسات حضور فعال داشته و دارد و جهت جلسه آتی نیز از مسئول کارگروه پسماند کرج جهت حضور در شهرک صنعتی اشتهارد دعوت بعمل آورده است .
در حال حاضر روزانه حدود 7 تن زباله از سطح شهرک جمع آوری و به دپوی ضلع جنوبی شهرک انتقال یافته و توسط پیمانکار جهت بازیافت ارسال می گردد .
ضمنا"
جهت کمک رسانی به امور تنظیفات یک خودروی نیسان خدمات این واحد نیز به کمک تنظیفات جهت جمع آوری بهتر عملیاتی گردیده است .
درخواست خرید یک کامیون زباله مکانیزه طی هماهنگی در حال پیگیری است  .
واحدهایی که بیش از حد معمول زباله تولید می کنند در سطح شهرک شناسایی و میزان وزن و حجم تولید زباله و نوع تولید پسماند آنها معلوم گردیده است . و حسب تصمیم هیئت امناء محترم شهرک مقرر شده است نسبت به اخذ وجه مالی آن به ازای  بیش از حد متعارف آن از طریق شارژ ماهیانه اقدام گردد .
در سطح شهرک قریب به 860 عدد سبد زباله 2*1 رنگ آمیزی شده موجود است که در حال پیگیری و افزایش آن نیز هستیم .

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت، محفوظ می باشد . مشاوره تلفنی: 09123138853